Yaoi v trošku užším zaměření ...

5. dubna 2011 v 17:31 | Ria Kon |  News

Když sem viděla, co za TT blog.cz vybral, tak sem asi 10 minut čučela na slovo YAOI a furt tomu nemohla uvěřit xD ... pak sem začala projíždět různé články, co jiní napsali a po takových 10 už nebyl žádný originální :/ ... pořád vlastní názory, wiki anebo vylití srdíčka yaoiaček :D ... takže sem celý týden přemýšlela, co bych napsala (páč pro yoi fangirl jako já je to povinné xD) ... žádný nápad nepřicházel, a tak sem šla dělat nc kreativnějšího - koukat na Ouran High School Host Club xD ... už sem to jednou zkoukla tak sem si dala druhé kolo a při 0:08:40 filmu se rozsvítila žárovka i nad mojí hlavou :D


Yaoi + sexy dvojčata => twincest
No řekněte může být něco zvrhlejšího? Něco víc tabu než tohle? Po erotické stránce asi těžko.
Ti co nesnáší yaoi samo o sobě teď už asi mají infarkt či stráví dalších čtrnáct dní u záchodové mísy :D
Ale vážně jak může být něco, co je nejen tabu společnosti, ale i skoro celosvětově zákonem zakázané, být tak populárním "žánrem" yaoi? Jak to? No ve zkratce bychom mohli říct, že jakožto yaoi se to vylouplo z Japonska a tam mají malinko jinou mentalitu (holý fakt -žádná urážka a já vůbec neříkám, že špatná). A pak už samozřemě přes internet mohl yaoi twincest obletět celý svět.
To bychom měli vysvětleno "celosvětový", ale hlavní problém je v tom, že YT (už mě to neba vypisovat :)) má své fanoušky => existují lidé, kterým se to líbí, schvalují to, vrušuje je to a doslova po tom šílí *nahodí nevinný výraz ve stylu: s tím já nemám nic společného xD* !!!
Takže se znova ptám: čím to je? Trochu sem se nad tím zamyslela (ano, trochu to bolelo :)) a vylezly mi z toho takové 3 hlavní body.
  1. "zakázané ovoce chutná nejlépe" - je to lidská přirozenost, že toužíme po něčem zekázaném a líbí se nám to
  2. "1 sexy bratr x 2 = 2x víc sexy dojem" - toto becně platí tak nějak u každého yaoi
  3. "my jsme dva a taky jeden" - řekněme, že identická dvojčata jsou už sama o sobě takový malý zázrak přírody a pouto, které mezi nimi často vzniká je něco, s čím si dodnes vědci lámou hlavu ... pro diváka je na tom zajímavé, že ačkoli jsou stejní (vzhledově) a vědí o sobě všechno (vlastnosti, záliby, zvyky, zlozvyky, ...) jsou jiní (povahově) a nevědí o sobě nic (to neberte doslovně - jde o tajemství, o které se ani dvojčata podělit nemůžou a často to bývá klíčové)
To všechno nám z toho dělá slušně vražednou kombinaci (to potvrdí obě strany) a té my yaoi twincest fangirls prostě nemůžeme odolat, ať je to šatné jak chce. V jednom komentáři sem uvedla dokonale primitivní přiklad:
"Mám ráda pistáciovou zmrzlinu a ty ne (hypoteticky). Ty jí ochutnáš, ale stejně ti nechutná, div se ti zní neobrátí žaludek, a i kdyby si jí ochutnával znovu a znovu, stejně ti nikdy chutnat nebude. A stále budeš opakovat: "Jak ti to sakra může chutnat. Vždyť je to hnus!"
A tak to prostě vždycky bude :)
Docela by mě zajímalo, jak se na to dívají "nestranní lidé" (ti co jim yaoi neva ale osobně ho nevyhledávají), takže budu moc ráda, když se někdo takový o tom vyjádří v kometáři :)

A jedno videjko na závěr :)

P.S.: Pro ty co neviděli Ouran High Host Club - oni takle strašně "přehrávají" schválně páč je to v podstatě jejich práce :)

P.P.S.: Článek není aktuální - byl pouze převeden na tento blog ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.